Загрузка...

Главная » Украина » Экономика
Просмотров 190   КомментариевКомментарии

Названі головні лобісти «Кернел» в парламенті

В стенах парламента как минимум шесть человек активно лоббируют интересы компании «Кернел», совладельцем которой является Виталий Хомутынник

38 депутатів у Верховній Раді мають конфлікт інтересів, поєднуючи бізнес та політичну діяльність. Про це йдеться у дослідженні міжнародної організації Transparency International, яке було опубліковано у вересні 2017 року.

Дослідження показує, що рекордсменами з наявності приватних інтересів є члени аграрного Комітету.

Такі цифри пояснюють чинний конфлікт інтересів зокрема у народного депутата Віталія Хомутинніка, який з 2015 року є співвласником найбільшого виробника та експортера соняшникової олії компанії “Кернел”. Саме ця компанія у 2017 році отримала відшкодування ПДВ на суму 250 млн доларів.

Окрім нього, в стінах парламенту є ще, як мінімум, 6 осіб, які мають відношення до “Кернел”. Першочергово, це Голова Громадської ради при Податковому комітеті ВР Мар’ян Заблоцький -значна фігура у ланцюгу, який веде до “Кернел”. Заблоцький одночасно є заступником голови ГО “Українська аграрна асоціація” та помічником народного депутата, члена аграрного комітету Олексія Мушака, який у свою чергу є родичем іншого співвласника “Кернел” Андрія Веревського та нардепа у минулому. І Веревський, і Хомутиннік – вихідці з Партії Регіонів.

Окрім Заблоцького, помічники народного депутата Олега Кулініча – Володимир Макар, Юлія Мовчан та Олена Києвець є засновниками “Кернел”. Кулініч – член аграрного комітету і раніше сам був помічником у Веревського.

Очевидно, що всі ці люди не випадково опинились у ключових для “Кернел” комітетах Верховної Ради. Особливо важливий для “Кернел” – це податковий комітет, оскільки основний прибуток “Кернел” – це кошти, отримані з бюджету у вигляді відшкодування ПДВ.

схема Хомутинніка  з відшколування ПДВ

схема Хомутинніка з відшколування ПДВ

Лобістами “Кернел” також можна назвати народних депутатів Андрія Кота, Олега Кришина та Миколу Люшняка. Під стратегічних голосувань у парламенті та в аграрному Комітеті всі рішення вони ухвалюють в інтересах агрохолдингу “Кернел”.

Источник:
Тэги: Виталий Хомутынник, Хомутиннік, Кернел, відшкодування ПДВ

Новости по теме

Серый кардинал Хомутынник оказался фронтером Коломойского

Серый кардинал, король НДС, куратор ГФС – это не полный перечень регалий экс-регионала Виталия Хомутынника, создавшего после бегства своего патрона Януковича партию «Відродження».

Вопреки решению партии Хомутынник подался в Президенты

20 апреля в Киеве прошел съезд партии «Видродження». В повестке дня съезда ожидаемо были вопросы связанные с предстоящими в 2019 году выборами.

Экс-регионал Хомутынник кормит украинскую армию порченным мясом

Военнослужащие вооруженных сил Украины продолжают жаловаться на качество питания, в частности – курятины, которая закупается для нужд армии.

blog comments powered by Disqus
Новости | Слоты
Новости | Слоты