Творець «Газової Голки» Олег Дубина в команді Зеленського?

Творець «Газової Голки» Олег Дубина в команді Зеленського?
Інтернет-ЗМІ просто спалахнули новиною про те, що скандальний колишній голова «Нафтогазу» Олег Дубина, який і підписав з Росією скандальний контракт щодо постачання газу по 450 доларів, був помічений у команді Володимира Зеленського

Інтернет-ЗМІ просто спалахнули новиною про те, що скандальний колишній голова «Нафтогазу» Олег Дубина, який і підписав з Росією скандальний контракт щодо постачання газу по 450 доларів, був помічений у команді Володимира Зеленського і, за деякими даними,  може обійняти посаду секретаря РНБО.

І, за деякими даними, може обійняти посаду секретаря РНБО, пише «Персона»

Одним із перших видань, яке опублікувало новину про те, що Дубина опинився в команді Зеленського, стало «LB.UA» Соні Кошкіної. Із посиланням на матеріал «Радіо Свобода» у статті розповідалося, що така собі американська лобістська компанія «Signal Group» у США «організовувала зустрічі для голови штабу Зеленського Івана Баканова і колишнього голови правління НАК «Нафтогаз України» Олега Дубини», якого видання називає «старшим економічним радником команди Зеленського».

Щоб зрозуміти, що ж може означати для майбутнього українців присутність у команді Зеленського Дубини, варто згадати, що Дубина – це саме та людина, яка в 2009 році й підписала з Росією кабальний газовий контракт по 450 доларів за 1 тис. куб. м, завдяки якому багато років усі українці були змушені платити за газ у рази дорожче.

Іншими словами, тоді, 2009 року, Дубина зробив хід в інтересах Путіна, й фактично своїм підписом підсадив українців на «газову голку», в чому його не раз звинувачував екс-президент Віктор Ющенко. А в 2011-му за даним фактом проти Дубини навіть було відкрито карну справу у зв’язку з перевищенням ним його службових повноважень.

Варто зазначити, що Дубина завжди вважався в політикумі «проросійською фігурою», і скандальна угода з путінським «Газпромом» – не перше тому підтвердження. Річ у тому, що свій трудовий шлях «великого урядовця» Дубина проходив іще в команді Леоніда Кучми, і злет його кар’єри прийшовся якраз на 2002-2004 рр., той час, коли адміністрацію президента очолював не хто інший, як Віктор Медведчук. Саме в той період, коли всі основні питання в країні вирішував Медведчук, Дубина і став спочатку офіційним радником президента Кучми, а потім і першим заступником секретаря РНБО України.

Таким чином, виходить, що Зеленський в особі Дубини, можливо, залучає до своєї команди не лише урядовця-корупціонера «старої доби», але й представника явно «проросійського табору», який усю свою кар’єру працював в інтересах групи Кучми-Медведчука.

Наші джерела, як і джерела Еспресо.TV, підтвердили інформацію про те, що Дубина як член команди Зеленського може повернутися в РНБО і стати секретарем Ради. Більш того, до нас надійшла інформація про те, що саме Дубина був одним із таємних спонсорів кампанії Зеленського. І якщо це правда, це може означати, що призначенням Дубини на посаду секретаря РНБО Зеленський може розрахуватися зі своїм спонсором.

Важливо зазначити, що величезні активи Дубини, які експерти оцінюють як мінімум у 100 млн доларів, мають непрозоре походження. Наші джерела стверджують, що в 2009 році Дубина не просто так підписав скандальний контракт, а й мав із цього контракту свій «відкат» від російської сторони. По-іншому такі активи, якими володіє Дубина, поки що складно пояснити. І якщо, як заявляє Зеленський, до нас прийшла «нова доба», то це питання обов’язково повинні будуть розслідувати антикорупційні органи.

Зокрема, від НАБУ хотілося б отримати відповідь, навіщо «чесному» українському урядовцю, який нічого не приховує і не ухиляється від сплати податків, протягом шести років використовувати офшор на Британських Віргінських Островах «Blake Industries Services LTD.», який якраз почав функціонувати за деякий час після підписання скандальних газових контрактів? І чи не на цей офшор Дубина отримував свої «відкати» від корупційних схем, побудованих в Україні?
Команда ЗЕ!
Також цікаво буде почути відповідь від слідчих на питання про те, навіщо Дубині знадобилася компанія з аналогічною назвою в Об’єднаних Арабських Еміратах.

Витяг із реєстру компаній ОАЕ, який підтверджує, що Дубина 2010 року відкрив компанію "Blake Industries Services LTD"

Як правило, цілу низку офшорних компаній у різних країнах відкривають для побудови якихось складних міжнародних схем. Однак які можуть бути складні схеми в українського урядовця? Можливо, схеми з легалізації корупційних коштів чи ухиляння від сплати податків?

Питань, звичайно, багато, але головне питання полягає в тому, як Зеленський збирається будувати все по-новому, якщо до своєї команди він бере «старе»? Причому, можливо, те «старе», яке заробляло свої капітали на звичайних українцях, примушуючи їх переплачувати за газ.

До моменту виходу нашої статті команда Зеленського на своїй сторінці у Facebook спростувала інформацію про те, що Дубина входить до його команди, поспішаючи відхреститися від скандального урядовця. Однак це не означає, що інформація з наших джерел не підтвердиться, тому що Дубина може бути призначений секретарем РНБО навіть не у складі команди Зеленського.

Час покаже, чи дійсно Зеленський зібрався все робити по-новому, однак очевидно одне, що якщо на найвищих посадах при президенті Зеленському почнуть спливати такі фігури, як Дубина, від рейтингу «Слуги народу» за лічені місяці не залишиться і сліду.

Источник: Ua.info

  • 955
  • 24.04.2019 14:18

Коментарі до цієї новини:

Останні новини

Головне

Погода