Главная » Украина » Экономика
Просмотров 180   КомментариевКомментарии

Герус отримав гроші за відкриття імпорту електроенергії з Росії – колишня «слуга народу»

Глава енергетичного комітету ВР Андрей Герус отримує гроші за лобіювання поправки, яка дозволила імпорт електроенергії з Росії, тому його не заборонили в законопроєкті 2233.

Про це заявила народна депутатка України, членкиня Комітету з енергетики та ЖКП Анна Скороход.

«Розглядається законопроєкт у другому читанні 2233, яким забороняється імпорт, є поправка про заборону імпорту за двосторонніми договорами з Російської Федерації, і також на внутрішньодобовому ринку. Але водночас не забороняється продаж електроенергії з Російської Федерації на ринку «на добу вперед», що для мене щонайменше є питанням, чому так. Напевно, пан Герус намагається таки відпрацювати ті гроші, що отримав за внесення цієї поправки ще 2 місяці тому. Іншого пояснення я просто знайти не можу», – заявила Скороход.

Пізніше під час ефіру на телеканалі «Прямий» нардепка Анна Скороход підтвердила свою точку зору щодо корупційної складової в діях Геруса під час затвердження поправок до законів, що дозволяє імпорт електроенергії з Росії.

«Напевно, пан Герус намагається таки відпрацювати ті гроші, які отримав за внесення цієї поправки ще 2 місяці тому. Іншого пояснення я просто знайти не можу. Іншого пояснення, чому не хочуть повністю заборонити імпорт електроенергії з Російської Федерації, я не бачу» – заявила Скороход під час ефіру на телеканалі «Прямий».

Нагадаємо, 4 грудня Верховна Рада ухвалила законопроєкт «Про внесення змін до закону» Про ринок електроенергії «(№2233), яким, зокрема, забороняється продаж та/або поставки електроенергії, яка імпортується з Російської Федерації, за двосторонніми договорами та на внутрішньодобовому ринку, але залишається така можливість під час постачання на ринок «на добу вперед». Цей сегмент ринку є ціноутворювальним, отже Росія буде і далі демпінгувати на українському ринку електроенергії.

18 вересня Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії», в який глава енергетичного комітету парламенту Андрій Герус пролобіював правку – дозволити закуповувати українським споживачами імпортну електроенергію за двосторонніми договорами. За словами Геруса, імпорт мав здійснюватися з Білорусі.

Але з 1 жовтня почалися поставки електроенергії з Росії в режимі імпорту. За першу половину жовтня імпорт із РФ зріс майже вдвічі, а в листопаді – втричі, до 12 млн кВт/год на добу. Обсяг російської електроенергії, що поставляється на сегмент ринку двосторонніх договорів, вже перевищує 15%. Зростання російського імпорту зумовило обмеження потужностей українських енергопідприємств.

Збереження нинішніх обсягів імпорту електроенергії з РФ загрожує зупинкою 75% українських вугледобувних підприємств і більшості атомних блоків, попередили в Федерації роботодавців ПЕК. Про це 22 листопада з посиланням на лист федерації президенту, прем’єру, секретарю РНБО і глави НКРЕКУ, писало видання Depo.

Источник:
Тэги: Россия, энергетика, импорт, электроэнергия, герус, попрравки

Новости по теме

Трохимец: Председатель энергетического комитета ВР Андрей Герус – манипулятор и лоббист

Председатель энергетического комитета ВР Андрей Герус является манипулятором, который пролоббировал решение о возобновлении импорта электроэнергии из РФ. Об этом заявил президент Ассоциации энергетики Украины Александр Трохимец.

Законопроект Геруса заганяє Україну в російську енергетичну кабалу, – Бондар

Законопроект Геруса №2236-2 повертає енергетику до ручного управління, яке множить корупцію в інтересах його господаря, – нардеп.

Россия заявляет о готовности воспользоваться поправкой Геруса и начать поставки электроэнергии в Украину со стороны оккупированного Крыма

Как передает информагентство ИНТЕРФАКС, Россия готова начать поставки электроэнергии из оккупированного и ранее энергодефицитного Крыма на материковую часть Украины, – заявил журналистам замминистра энергетики РФ Андрей Черезов.

blog comments powered by Disqus
Новости | Слоты
Новости | Слоты