Над США кілька днів літає китайський аеростат-розвідник: військові бояться його збивати

Читати цю новину російською мовою
Над США кілька днів літає китайський аеростат-розвідник: військові бояться його збивати

Китайська повітряна куля на великій висоті над Біллінгсом, штат Монтана

США відстежують можливий китайський висотний аеростат-розвідник над континентальною частиною країни і не збивають його через можливу небезпеку уламків.

Про це повідомило CNN із посиланням на представника Пентагону бригадного генерала Патріка Райдера.

За його словами, уряд США протягом кількох днів відстежував повітряну кулю, поки вона знаходилася над північною частиною країни, додавши, що він “летів на висоті, що значно перевищує рівень комерційного повітряного руху, і не становить військової чи фізичної загрози для людей на землі”.

Читайте Vlasti в Telegram: повідомляємо лише найцікавіше

Генерал додав, що військові порадили президенту Джо Байдену не збивати кулю через побоювання, що уламки можуть становити загрозу безпеці людей на землі.

“Ми впевнені, що цей висотний аеростат-розвідник належить КНР. Випадки такої діяльності спостерігалися протягом останніх кількох років, зокрема, до приходу до влади цієї адміністрації”, – сказав представник міністерства оборони.

Хоча поточна траєкторія польоту повітряної кулі проходить над рядом секретних місць, чиновник сказав, що це не становить значного ризику для збору розвідданих. За його оцінкою, повітряна куля має «обмежену додаткову цінність» з точки зору збору розвідданих.

За словами чиновника, США «проте роблять кроки для захисту від збору конфіденційної інформації іноземними розвідками».

«Ми також відстежуємо, які можливості він може мати для отримання інформації, і продовжуємо стежити за повітряною кулею, коли вона знаходилася над континентальною частиною Сполучених Штатів», – сказав Райдер.

  • 2135
  • 03.02.2023 08:16

Коментарі до цієї новини:

Останні новини

Головне

Погода