Януковичу висунуто нові звинувачення: буде заочний суд

Читати цю новину російською мовою
Януковичу висунуто нові звинувачення: буде заочний суд
В Україні заочно судитимуть експрезидента-втікача Віктора Януковича та його головного охоронця через підбурювання до дезертирства і організацію незаконного переправлення через держкордон.

Про це повідомили в Офісі генпрокурора.

Там зазначили, що судом ухвалено рішення про здійснення спеціального судового провадження – in absentia стосовно Януковича та ексзаступника начальника Управління державної охорони України – начальника Служби безпеки президента України.

Читайте Vlasti в Telegram: повідомляємо лише найцікавіше

Ухвалення судом цього рішення дозволяє провести судовий розгляд та ухвалити кінцеве рішення за пред’явленим обвинуваченням без участі обвинувачених.

Слідством встановлено, що 23 лютого 2014 року експрезидент, діючи спільно з начальником служби своєї безпеки та представниками РФ, повітряними та морськими суднами військово-морських сил держави-агресора двічі незаконно перетнув держкордон України та переправив через нього не менше 20 осіб до РФ.

Цього ж дня Янукович, перебуваючи на території військової частини Чорноморського флоту Російської Федерації в районі Козацької бухти в м. Севастополі, підбурював військовослужбовців Управління державної охорони України, які безпосередньо виконували завдання по забезпеченню його особистої охорони, до вчинення дезертирства.

Експрезиденту інкриміновано організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон України та підбурювання до вчинення дезертирства (ч. 2 ст. 332, ч. 4 ст. 27, ч. 1 ст. 408 КК України). Його колишньому охоронцю – організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон України та дезертирство (ч. 2 ст. 332, ч. 1 ст. 408 КК України).

Нагадаємо, раніше Оболонський районний суд Києва засудив Януковича до 13 років позбавлення волі.

Він був визнаний винним за статтями про державну зраду та пособництво у веденні агресивної війни. За статтею про зазіхання на територіальну цілісність України його виправдали.

  • 70
  • 10.03.2023 19:06

Коментарі до цієї новини:

Останні новини

Головне

Погода