У Москві активно вирубують ліси та парки для встановлення систем ППО

Читати цю новину російською мовою
У Москві активно вирубують ліси та парки для встановлення систем ППО
Одразу в кількох районах Москви після Нового року почалися активні вирубки лісів для потреб Міноборони, зокрема встановлення ППО.

Про це розповів The Insider.

За даними видання, у Лосиному острові та на дослідних полях Тимірязівської сільгоспакадемії вже розгорнули зенітно-ракетні комплекси С-400. У районі Пєчатнікі вирубали близько 100 га лісу в охоронній зоні музею-заповідника Коломенське.

Читайте Vlasti в Telegram: повідомляємо лише найцікавіше

Майданчик на дослідних полях Тимірязівської сільгоспакадемії підготували менш як за два тижні. На місці дослідних полів не було суцільного лісу, тому ґрунт просто вирівняли та залили асфальтом.

Ще одним майданчиком для розміщення ППО стала територія парку-заповідника «Лосиний острів» у Богородському районі на північному сході Москви. Фото ЗРК С-400 наприкінці січня зробили мешканці будинків ЖК «Лосиний острів» на Погонному проїзді.

Найбільших збитків для екології, як і найактивніші обговорення, викликало будівництво в мікрорайоні Кур’яново (входить до району Пєчатнікі) на південному сході Москви. Там для потреб військових в умовах найсуворішої таємності було знищено величезний лісовий масив на лівому березі Москви-ріки, прямо навпроти садиби Коломенське.

На думку видання, найбільш таємниче будівництво в Москві ведеться чи не в найогляднішому місці — прямо навпроти оглядового майданчика в Коломенському, де встановлена підзорна труба для туристів. Будівництво практично не охороняється.

За словами джерела The Insider у Слідчому комітеті, «є ймовірність, що на цій території перебуватиме оборонний об’єкт». Чи йдеться про розміщення С-400, джерело не уточнило.

Ще один майданчик, ймовірно, під установку системи ППО, з’явився в Ізмайлівському лісопарку. На початку січня там почалася вирубка ділянки лісу на вході до парку з боку головної алеї, всього за 500 метрів від метро Ізмайлівська.

У Новій Москві ППО розмістили на найбільшому (на 2013 рік) у Європі сміттєзвалищі — полігоні «Салар’єво». Відходи туди звозять із 60-х років. На момент закриття звалища у 2007 році там розміщувалося 15 млн. тонн сміття. Через два роки його рекультивували, накривши спеціальним полотном, і засипали ґрунтом.

На сміттєвому полігоні встановлено мобільну РЛС розвідки та цілевказівки П-18-2 «Прима». Наявність «Прими» означає, що з нею використовується ЗРК малого чи середнього радіусу дії, такі як «Бук» чи «Тор».

Якщо в спальних районах Москви з’явилася ЗРК С-400, то в центрі поставили кілька ЗРПК «Панцир-С1».

Один «Панцир» з’явився на будівлі Міноборони на набережній Фрунзе.

Також у січні москвичі побачили, як біля метро Таганська на дах будівлі за адресою Тетеринський провулок, 8 піднімають ЗРПК, схожий на «Панцир-С1».

Ще два комплекси помітили на Петрівці 38А біля ГУ МВС Москви та на будівлі друкарні біля метро 1905 року, а за день до мітингу-концерту «Слава захисникам Вітчизни» у Лужниках «Панцир-С1» побачили на Воробйових горах.

  • 1278
  • 13.03.2023 12:42

Коментарі до цієї новини:

Останні новини

Головне

Погода