Китай відреагував на міжнародний ордер на арешт Путіна

Читати цю новину російською мовою
Китай відреагував на міжнародний ордер на арешт Путіна

Офіційний представник МЗС Китаю Ван Веньбінь

Китай у понеділок закликав Міжнародний кримінальний суд уникати так званих "подвійних стандартів" і поважати імунітет глав держав після того, як він видав ордер на арешт російського лідера Володимира Путіна за звинуваченням у військових злочинах.

Про це повідомило The Times of India.

Суд повинен «дотримуватися об’єктивної та неупередженої позиції» та «поважати імунітет глав держав від юрисдикції відповідно до міжнародного права», заявив на регулярному брифінгу офіційний представник МЗС Китаю Ван Веньбінь.

Ван також закликав суд «уникати політизації та подвійних стандартів», наголосивши, що рішенням «українського конфлікту» залишається «діалог і переговори».

Китай не підписав Римський статут, договір ООН, який регулює діяльність суду.

У п’ятницю Міжнародний кримінальний суд оголосив про видачу ордера на арешт Путіна за звинуваченням у незаконній депортації українських дітей.

Ордер був виданий за кілька днів до візиту до Росії китайського лідера Сі Цзіньпіна, який він назвав «подорожжю дружби, співпраці та миру».

Сі має приземлитися в Москві в понеділок, провести переговори з Путіним і підписати угоду, а в середу повернутися до Пекіна.

«Обидві сторони будуть практикувати справжню багатосторонність, просувати демократію в міжнародних відносинах, будувати багатополярний світ, удосконалювати глобальне управління і робити внесок у світовий розвиток і прогрес», – сказав Ван.

  • 3023
  • 20.03.2023 10:54

Коментарі до цієї новини:

Останні новини

Головне

Погода