Як суддя Цукуров передав рейдерам велике підприємство із державними землями, – розслідування ЗМІ

Читати цю новину російською мовою
Як суддя Цукуров передав рейдерам велике підприємство із державними землями, – розслідування ЗМІ
Спецпроєкт "Антимафія" опублікував антикорупційне розслідування про мафіозні зв'язки держпосадовців Білої Церкви з місцевими "ковбасними королями", а також фінансистами найманців "тітушок" та культуристами-рейдерами ВАТ "Ставищепродтовари".

Спецпроєкт «Антимафія» опублікував антикорупційне розслідування про мафіозні зв’язки держпосадовців Білої Церкви з місцевими «ковбасними королями», а також фінансистами найманців «тітушок» та культуристами-рейдерами ВАТ «Ставищепродтовари».

Суддя міськрайонного суду Білої Церкви, а раніше суддя Ворошиловського суду Донецької області, Владислав Цукуров ухвалив рішення, завдяки якому відбулось незаконне захоплення великого білоцерківського підприємства ВАТ «Ставищепродтовари». Про це йдеться у журналістському розслідуванні спецпроекту «Антимафія».

«Рішення у справі ВАТ «Ставищепродтовари» з’явилось у залі суду задовго до його оголошення головуючим суддею. Йому особисто про це заявили присутні учасники судового засідання, після чого Цукуров наказав охороні вивести учасників процесу із зали», – йдеться у розслідуванні «Антимафії».

Як з’ясували журналісти, у судовому процесі щодо ВАТ «Ставищепродтовари» судді не пішли до нарадчої кімнати, що передбачено законодавством. А отже, роблять висновки автори розслідування, ймовірніше за все, рішення Цукуров ухвалив ще до початку судового засідання. Попри заперечення сторін-учасників процесу, головуючий суддя продовжив оголошення вже скомпрометованого вироку. Йдеться про те, що Цукуров визнав невинуватим Володимира Хальвінського у вчиненні кримінального правопорушення, визначеного частиною 190, частина 4 та 2 статті 358 Кримінального кодексу.

Нагадаємо, у цій статті йдеться про підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів, що карається штрафом до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

Проте, кажуть автори розслідування, ігноруючи усі докази по справі, Цукуров визнав Хальвінського невинуватим, як і іншого фігуранта по справі – Андрія Фомічова, директора фірми «Тілігул», яка і скупила за безцінь виробничі приміщення ВАТ «Ставищепродтовари», незаконно відчужені його спільником по цій же кримінальній справі. Автори розслідування дізнались, що Фомічов купив водонапірну башту за дві тисячі гривень і перепродав родичам іншого обвинуваченого (Володимира Хальвінського), але фактично, йому самому. Фірми Фомічова за часів Януковича отримали від держави за свої послуги понад 6 млн гривень. Зокрема у 2012 році 3 млн грн. на реконструкцію школи в місті Узин. А у 2013 році фірма Фомічова отримала від держави ще понад мільйон гривень.

Журналісти також з’ясували, що мала місце халатна бездіяльність правоохоронних органів, що допустили реалізацію схеми Фомічовим та Хальвінським із захоплення майна ВАТ «Ставищепродтовари». Йдеться не лише про виробничі приміщення, але й про земельну ділянку вартістю понад 30 млн гривень. Крім того, рейдерське захоплення підприємства призвело до втрати прав інших акціонерів ВАТ «Ставищепродтовари», про що розповіла донька ошуканих акціонерів підприємства Оксана Литвиненко.

Попри усі докази незаконного відчуження великого підприємства в Білій Церкві, суддя Владислав Цукуров ухвалив рішення про невинуватість обвинувачених Фомічова та Хальвінського. Незаконне рішення приймала колегія із трьох суддів – Цукурова, Орехова і Бебешка. Підозрюючи змову, адвокати обвинувачення подавали заяву про відвід усіх цих суддів. Але прохання адвокатів не задовольнили.

Наразі адвокати обвинувачення повідомили, що будуть добиватися справедливості у апеляційній інстанції, де ще є надія добитися повернення вкрадених активів та землі законним власникам.

Источник: Власти.нет

  • 209
  • 13.03.2024 14:20

Коментарі до цієї новини:

Останні новини

Головне

Погода