Трамп іде по Гренландію: у Білому домі розробили план
Читати цю новину російською мовою
Дональд Трамп перетворив свою давню мрію "отримати" Гренландію на офіційну політику США.
Як пише The New York Times, Білий дім надіслав урядовим структурам конкретні інструкції: взяти арктичний острів під контроль. Але не силою, а хитрістю — переконати 57 тисяч гренландців, що їм краще з Америкою, ніж із Данією.
Трамп ще минулого місяця гучно заявив у Конгресі: «Гренландія потрібна нам для безпеки — національної й міжнародної. Ми її отримаємо, так чи інакше». Рада нацбезпеки США вже провела кілька нарад, щоб втілити ці слова в життя. План простий: рекламні кампанії, пости в соцмережах і гасла про «спільну спадщину» з інуїтами Аляски. А ще — звинувачення Данії в «поганому управлінні» та обіцянки захистити острів від Росії й Китаю.
Данія вперто повторює: «Гренландія не продається». Але Штати не здаються — радники Трампа пропонують гренландцям $10 тисяч на рік на кожного замість данських субсидій у $600 млн. Мовляв, Америка не лише захистить, а й «збагатить» завдяки видобутку урану, золота й нафти, які ховаються під танучим льодом Арктики.
Чиновники натякають: сила — не варіант, лише переконання. Та чи повірять гренландці, коли навіть їхня проамериканська партія на виборах узяла лише чверть голосів? Трамп грає в довгу, але Данія й острів поки тримають оборону.
- 10
- 11.04.2025 07:18
Останні новини
Головне
Киев |
Коментарі до цієї новини: