Переговори в Стамбулі: Україна та Росія обмінялися меморандумами, але не домовилися про припинення вогню

Читати цю новину російською мовою
Переговори в Стамбулі: Україна та Росія обмінялися меморандумами, але не домовилися про припинення вогню
2 червня 2025 року в палаці Чираган на Босфорі в Стамбулі делегації України та Росії провели другий раунд переговорів щодо можливого припинення вогню, щоб завершити трирічну війну, розв’язану Володимиром Путіним.

Однак позиції сторін залишаються далекими одна від одної, пише Financial Times.

Зустріч, яку організували Туреччина та США після відновлення мирного процесу минулого місяця, відбулася за посередництва турецького міністра закордонних справ Хакана Фідана, який зазначив, що сторони планували обговорити припинення вогню, можливу зустріч між Путіним і президентом України Володимиром Зеленським, а також обмін полоненими.

Проте делегації не потиснули руки, а після зустрічі високопоставлений український чиновник заявив, що значних проривів не досягнуто, лише «невеликі кроки, як і очікувалося», додавши, що Росія, ймовірно, «імітує дипломатію для Трампа».

Президент США Дональд Трамп, який хвалився, що зможе вирішити конфлікт у перший день на посаді, дедалі більше розчарований непоступливістю Росії, яка відкинула американський мирний план із 22 пунктів і наполягає на своїх максималістських вимогах, що змусило Трампа після першого раунду переговорів у травні заявити про відхід США на другий план у цьому процесі.

Напередодні переговорів, 1 червня, Україна провела одну з найсміливіших операцій війни, атакувавши десятки російських літаків на чотирьох аеродромах, зокрема в Східному Сибіру, що стало відповіддю на найбільшу з 2022 року атаку Росії 472 дронами по Києву, Харкову та Запоріжжю.

Українська делегація на чолі з міністром оборони Рустемом Умєровим передала меморандум із пропозицією повного й безумовного припинення вогню, гарантій безпеки та територіальної цілісності України, а також заходів для зміцнення довіри як основи для мирної угоди, тоді як Росія відмовилася оприлюднити свій меморандум чи передати його Україні до зустрічі.

Російська сторона, очолювана помічником Путіна Володимиром Мединським, наполягає на «вирішенні корінних причин» конфлікту, включно з вимогами виведення українських військ із Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей, обмеження ЗСУ та відмови України від вступу до НАТО, що українські офіційні особи називають «неприйнятними» і рівнозначними капітуляції.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров також заявив після першого раунду, що Москва хоче закріпити захист російськомовного населення в Україні та скасувати законодавство, ухвалене за Зеленського, тоді як Росія применшує можливість зустрічі Путіна, Зеленського та Трампа, стверджуючи, що саміт можливий лише після результатів переговорів у Стамбулі.

  • 0
  • 02.06.2025 16:59

Коментарі до цієї новини:

Останні новини

Головне

Погода