Верховна Рада повернула незалежність НАБУ і САП: Стефанчук вже підписав закон
Читати цю новину російською мовоюВерховна Рада України 31 липня ухвалила президентський закон, який відновлює незалежність Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), скасувавши попередні обмеження їхніх повноважень.
Про це повідомляється за підсумками засідання парламенту.
Деталі голосування
За закон у цілому проголосував 331 народний депутат:
-
«Слуга народу» — 214;
-
«Європейська солідарність» — 27;
-
«Батьківщина» — 4;
-
«Голос» — 16;
-
«Платформа за життя та мир» — 17;
-
«Відновлення України» — 9;
-
«Партія «За майбутнє»» — 11;
-
«Довіра» — 17;
-
Позафракційні — 16.
Жоден депутат не проголосував «проти» чи не утримався, 9 парламентарів не брали участі в голосуванні.
Ключові положення закону
Закон повертає САП повноваження самостійно здійснювати процесуальне керівництво розслідуваннями НАБУ, усуваючи контроль Генерального прокурора, запроваджений законом від 22 липня. Водночас документ передбачає:
-
Перевірку Службою безпеки України (СБУ) протягом шести місяців усіх співробітників НАБУ, САП та інших органів із допуском до державної таємниці на предмет співпраці з Росією.
-
Внутрішню перевірку працівників цих органів на поліграфі кожні два роки за методологією, погодженою з СБУ.
Підписання та подальші кроки
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук підписав закон одразу після його ухвалення та направив документ на підпис президенту Володимиру Зеленському, про що повідомив під час засідання парламенту. Закон набуде чинності після підписання президентом та офіційної публікації.
Контекст
Рішення повернути незалежність НАБУ і САП було ухвалено на тлі масових протестів і критики з боку ЄС після спроби Зеленського підпорядкувати ці органи Генпрокурору. Європейські партнери, зокрема Єврокомісія, погрожували заморозити фінансування в рамках програми Ukraine Facility на 50 мільярдів євро, якщо реформи не будуть відновлені.
- 44
- 31.07.2025 14:40
Останні новини
Головне
Киев |


Коментарі до цієї новини: