США готують санкції проти високопосадовців Угорщини за блокування допомоги Україні
Читати цю новину російською мовоюАмериканські сенатори від обох партій планує внести законопроєкт, який зобов’яже президента США запровадити санкції та візові заборони проти угорських чиновників, причетних до блокування допомоги Україні та продовження закупівель російської нафти і газу.
Про це повідомляє Financial Times.
Законопроєкт під назвою «Block Putin Act» ініціюють сенаторка-демократка Жанна Шахін (Jeanne Shaheen) та сенатор-республіканець Том Тілліс (Thom Tillis) — співголови Сенатської групи спостерігачів за НАТО. Закон має бути внесений вже цього тижня.
Що передбачає законопроєкт
Якщо документ буде прийнято, Трамп буде зобов’язаний накласти санкції на тих угорських посадовців, які:
- беруть участь у блокуванні €90 млрд кредиту ЄС для України;
- продовжують політику залежності Угорщини від російських енергоносіїв.
Закон не згадує безпосередньо Віктора Орбана, але залишає за адміністрацією Трампа право самостійно визначати, хто саме з угорських чиновників підпадає під санкції.
Пряма мова сенаторів:
Сенаторка Жанна Шахін:
«Неможливо повірити, що віце-президент Венс, за повідомленнями, планує відвідати Угорщину, щоб надати електоральну підтримку корумпованому уряду, який продовжує фінансувати російську військову машину. Якщо ми хочемо закінчити війну в Україні, адміністрація Трампа має бути послідовною і не давати Віктору Орбану вільної карт-бланш».
Сенатор Том Тілліс:
«США та наші союзники повинні залишатися єдиними у підтримці України та перекриванні джерел фінансування війни Путіна. Цей законопроєкт притягує до відповідальності високопосадовців Угорщини, водночас даючи Угорщині чіткий шлях повернутися в коло союзників — припинити залежність від російської енергії та припинити блокування допомоги Україні».
Контекст
Законопроєкт з’явився на тлі того, що прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вже кілька тижнів блокує €90 млрд кредит ЄС для України, вимагаючи відновлення транзиту російської нафти через пошкоджений трубопровід «Дружба». Орбан відкрито заявив: «Якщо Зеленський хоче отримати гроші з Брюсселя — нехай відкриває «Дружбу». Немає нафти — немає грошей».
Опитування показують, що перед парламентськими виборами 12 квітня Орбан опинився у складній ситуації: опозиційна партія Tisza лідирує з перевагою у 23 процентні пункти за даними незалежного опитування Median.
- 100
- 27.03.2026 09:38
Останні новини
Головне
Киев |


Коментарі до цієї новини: