Путін жорстко відкинув участь Європи в переговорах щодо України – Bloomberg

Читати цю новину російською мовою
Путін жорстко відкинув участь Європи в переговорах щодо України – Bloomberg
Володимир Путін жорстко відкинув ідею залучення європейських лідерів до переговорів щодо закінчення війни в Україні.

Під час зустрічі з іноземними журналістами на Петербурзькому міжнародному економічному форумі він заявив, що Європа не може бути нейтральним посередником, оскільки «безпосередньо допомагає країні, з якою ми перебуваємо в збройному конфлікті», пише Bloomberg.

Путін наголосив, що єдиний реалістичний варіант — виконання домовленостей, які нібито були досягнуті з Дональдом Трампом під час саміту в Анкориджі минулого серпня.

Факти:

  • За словами Путіна, Європа не може виступати посередником, бо постачає зброю Україні.
  • Він знову повторив вимогу про передачу Росії всього Донбасу, включаючи території, які російські війська досі не змогли захопити.
  • Президент України Володимир Зеленський у відповідь опублікував відкритий лист, в якому запропонував Путіну провести пряму зустріч і зазначив, що питання України не вирішуються в Анкориджі.
  • Зеленський підкреслив, що в переговорах повинні брати участь як Європа, так і США, щоб сформувати нову архітектуру безпеки в регіоні.

Оцінка:

Заява Путіна — це черговий прояв його стратегії. Він намагається максимально обмежити роль Європи в майбутніх переговорах, розуміючи, що європейські лідери будуть жорсткіше відстоювати інтереси України, ніж Трамп. Водночас він продовжує наполягати на максималістських вимогах, які Київ категорично відкидає.

Це створює складну дипломатичну ситуацію. Європа намагається активізуватися і заповнити вакуум, який виник після того, як США дещо відійшли від активного посередництва. Однак Путін явно не зацікавлений у переговорах, де Європа матиме сильний голос. Його мета — або отримати максимальні територіальні поступки, або затягувати війну, сподіваючись на виснаження України.

Для Києва це означає, що будь-які майбутні переговори будуть надзвичайно важкими. Зеленський правильно робить акцент на необхідності участі Європи — без неї будь-яка угода може виявитися нестабільною. Водночас важливо не дати Путіну можливості грати на протиріччях між США та ЄС.

Поки що ситуація виглядає так, що Путін намагається диктувати умови, але реальність на фронті та в російській економіці все більше обмежує його можливості. Чим ефективніше Україна продовжуватиме військовий тиск, тим більші шанси, що Кремль змушений буде йти на реальні компроміси, а не просто імітувати готовність до переговорів.

  • 0
  • 05.06.2026 10:12

Коментарі до цієї новини:

Останні новини

Головне

Погода