Саудівська Аравія тисне на США, щоб припинити війну з Іраном: чого боїться – Telegraph
Читать новость на украинском языкеСаудівська Аравія активно закликає адміністрацію Дональда Трампа зменшити інтенсивність війни з Іраном, побоюючись, що Тегеран у відповідь доручить хуситам заблокувати Баб-ель-Мандебську протоку в Червоному морі, що паралізує економіку королівства.
Про це повідомляє The Telegraph з посиланням на джерела в регіоні.
Кронпринц Мохаммед бін Салман хоче, щоб Трамп зняв морську блокаду іранських портів у Перській затоці та повернувся до переговорного процесу. Саудівська Аравія, яка раніше була одним з найактивніших прихильників жорсткої лінії щодо Ірану, тепер змінила позицію і прагне деескалації.
Страх другого блокади
Головною причиною зміни підходу Ер-Ріяда є ризик, що Іран у відповідь на американську блокаду Ормузької протоки активує хуситів у Ємені для закриття Баб-ель-Мандебської протоки — ще однієї критичної артерії, через яку проходить значна частина саудівського нафтового експорту.
Саудівська Аравія вже пережила блокаду Ормузької протоки, перенаправивши частину експорту на Червоне море через 1200-кілометровий трубопровід. Однак друга блокада може стати для королівства катастрофою.
Зміна позиції Саудівської Аравії
Ще у червні 2025 року після американських ударів по іранських ядерних об’єктах Мохаммед бін Салман, за даними джерел, відмовився від попередньої стриманості і разом з Біньяміном Нетаньягу підштовхував Трампа до рішучіших дій проти Ірану. Тепер же саудівський принц, схоже, шкодує про цю позицію.
Експерти зазначають, що Саудівська Аравія може витримати одну блокаду, але не готова ризикувати другою. Навіть одиничний успішний удар хуситів по танкерах у Червоному морі може відлякати судновласників і призвести до хаосу на глобальному ринку нафти.
- 65
- 15.04.2026 09:49
Последние новости
Главное
Киев |


Коментарі до цієї новини: