Путін може оголосити про завершення «спеціальної операції» та початок «контртерористичної»

Читати цю новину російською мовою
Путін може оголосити про завершення «спеціальної операції» та початок «контртерористичної»

Путін може зробити ребрендінг війни

Під час наміченого на 21 лютого послання до Федеральних зборів президент РФ Володимир Путін може запропонувати змінити статус війни в Україні, назвавши її "контртерористичною операцією" (КТО).

Про це повідомило The Moscow Times.

Про таку можливість виданню розповіли два політтехнологи, які співпрацюють з адміністрацією президента.

Читайте Vlasti в Telegram: повідомляємо лише найцікавіше

У російській політичній еліті багато хто з оптимізмом сприйме перехід до режиму “КТО”, за яким може настати деескалація конфлікту, вважає друге джерело.

Режим «контртерористичної операції» регламентується законом «Про протидію тероризму» та вводиться на території, де потенційно можуть статися теракти чи бойові зіткнення. Режим припиняють із зникненням загрози. “КТО” передбачає низку обмежень для мешканців та розширені права для силовиків: наприклад, останні можуть безперешкодно проникати у будь-яке приміщення, перевіряти документи та використовувати цивільний транспорт. 1999 року режим “КТО” запровадили у Чечні та скасували його лише у квітні 2009 року.

У січні група депутатів Держдуми вже пропонувала відмовитися від запропонованого Путіним на початку війни в Україні терміну «спеціальна військова операція»: депутати-єдинороси Михайло Шеремет та Юрій Швиткін виступали за оголошення повномасштабної війни, а справедливорос Дмитро Гусєв — за режим контртерористичної операції.

Політтехнолог Костянтин Калачов вважає, що зараз головне завдання Кремля — представити Україну країною-агресором. А це означає, що російська влада спробує сформувати уявлення, ніби РФ веде оборонні дії.

  • 643
  • 17.02.2023 16:13

Коментарі до цієї новини:

Останні новини

Головне

Погода