Генсек НАТО закликав Захід готуватися до затяжної війни в Україні

Читати цю новину російською мовою
Генсек НАТО закликав Захід готуватися до затяжної війни в Україні

За словами Столтенберга, Путін веде війну на виснаження

Президент РФ Володимир Путін не має негайних планів щодо встановлення миру в Україні, він веде війну на виснаження, тому Заходу необхідно бути готовим до військової підтримки Києву протягом тривалого часу.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв’ю Guardian.

Він наголосив, що російський диктатор веде «війну на виснаження», тому членам НАТО необхідно домовитися на наступному саміті альянсу у Вільнюсі про те, що вони будуть витрачатися щонайменше 2% ВВП на оборону.

Читайте Vlasti в Telegram: повідомляємо лише найцікавіше

Запеклі бої, які зараз відбуваються навколо Бахмута на сході України, демонструють, що Росія готова «просто кинути ще тисячі і тисячі солдатів, зазнати багато втрат заради мінімальної вигоди», заявив глава НАТО.

«Президент Путін не планує миру, він планує нову війну», – продовжив Столтенберг, додавши, що Росія нарощує військово-промислове виробництво і «звертається до авторитарних режимів, таких як Іран або Північна Корея, та іншим, щоб спробувати отримати більше зброї».

Тому США, Великобританія, Франція, Німеччина та інші західні держави мають бути готовими підтримувати Україну зброєю, боєприпасами та запчастинами протягом тривалого часу.

«Необхідність збережеться, бо це війна на виснаження; йдеться про промислові потужності для збереження підтримки», – наголосив генеральний секретар.

Нині бої були настільки інтенсивними, що Україна використала за добу від 4000 до 7000 снарядів проти 20 000 у Росії — це випереджає темпи західного виробництва.

«Поточний рівень витрат на боєприпаси вищий, ніж поточний рівень виробництва», – сказав Столтенберг, хоча нові контракти вже змінили цю ситуацію.

  • 187
  • 23.03.2023 06:40

Коментарі до цієї новини:

Останні новини

Головне

Погода