Росія відмовилася від наступу на Бахмут на користь оборони

Читати цю новину російською мовою
Росія відмовилася від наступу на Бахмут на користь оборони
Росіяни, схоже, відмовилися від наступу на Бахмут на користь підготовки до відображення очікуваного українського контрнаступу, поставивши ПВК "Вагнер" та його спонсора Євгена Пригожина у складне становище.

Таку думку висловили аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

На їхню думку, завзятість ПВК «Вагнер» у Бахмуті несумісна із загальним уповільненням темпів російських наступальних операцій в інших частинах України.

Крім обмежених локальних атак в районі Кремінної та під Донецьком, російські сили фактично припинили наступальні операції на всьому театрі бойових дій, що, мабуть, означає перехід до оборони.

Для російського командування було б виправданим рішенням економити та накопичувати боєприпаси та інші витратні матеріали, щоб підготуватися до українського наступу, і відчайдушні заяви Пригожина вказують на те, що Міноборони Росії, ймовірно, так і робить, вважають автори доповіді.

Поки незрозуміло, чи справді Пригожин має намір піти з Бахмута 10 травня, чи він зробив цю заяву в останній спробі заручитися підтримкою російського генштабу. Якщо вагнерівці таки підуть, їм буде потрібна допомога Міноборони для прикриття та полегшення відступу. Крім того, російським військовим не вистачає резервів для заміщення позицій, які ПВК «Вагнер» може залишити у Бахмуті.

Величезні втрати, завдані ПВК «Вагнер» у Бахмуті заради тактичних успіхів, а також перехід російських збройних сил до більш обережних дій, очевидно, відкривають українським військам можливості для успішних контратак на різних ділянках фронту. Деякі з цих можливостей вони вже використовують, хоча ISW не вважає їх неодмінною частиною очікуваного загального наступу ЗСУ.

  • 200
  • 06.05.2023 07:22

Коментарі до цієї новини:

Останні новини