Як видаляють пахвинну грижу у Дніпрі?
Читати цю новину російською мовою
Грижа в паху (пахвинна грижа) - це патологічний стан, при якому внутрішні органи виходять з черевної порожнини в пахвинний канал, утворюючи помітну припухлість під шкірою.
Грижа в паху (пахвинна грижа) – це патологічний стан, при якому внутрішні органи виходять з черевної порожнини в пахвинний канал, утворюючи помітну припухлість під шкірою. Патологія розвивається через слабкість черевної м’язової стінки і без своєчасного лікування може призвести до ускладнень: здавленню вмісту грижі, кишкової непрохідності.
Що таке пахова грижа?
Пахвинна грижа — це захворювання, при якому відбувається випинання органів черевної порожнини в пахвинний канал. труб та яєчників.
Які причини появи грижі у паху?
Грижа в паху розвивається через слабкість черевної стінки (при пухких м’язах живота і недостатньо пружних зв’язках) та підвищеного внутрішньочеревного тиску.
- надмірні фізичні навантаження (підняття тяжкості, неконтрольовані силові навантаження);
- порушення травлення (здуття живота, хронічні запори чи проноси);
- малорухливий спосіб життя та ожиріння;
- хронічний сильний кашель;
- травми живота чи пахвинної області;
- перенесені операції (простатектомія, апендектомія).
У жінок пахова грижа може розвинутися внаслідок багаторазових вагітностей та пологів. Ризик розвитку грижі підвищується у людей з віком (після 45-50 років), оскільки м’язові тканини втрачають свій тонус.
Симптоми грижі в пахвинній ділянці
Пахвинна грижа виглядає як м’яка шишка або припухлість в області паху, що збільшується при фізичному навантаженні або напруженні (наприклад, при нахилі, піднятті тяжкості, кашлі, сміху).
- відчуття тяжкості чи розпирання у животі;
- прискорене сечовипускання;
- хвороблива дефекація та порушення стільця;
- тяжкість внизу живота після їди.
У жінок пахова грижа здатна викликати набряк статевих губ, у чоловіків при грижі може з’явитися шишка на лобку, збільшитися і почервоніти мошонка.
Коли грижу в паху потрібно видаляти?
Хірургічне видалення пахової грижі показано при її великих розмірах, що може обмежувати рухливість тіла, тягнуть болі внизу живота та інші симптоми, що доставляють дискомфорт (метеоризм, порушення процесу дефекації та сечовипускання, нудоті). і пахова грижа часто рецидивує.
Етапи видалення пахової грижі в «ВІН Клінік Дніпро»
Перед хірургічним втручанням лікар призначить обстеження та передопераційний пакет аналізів (тести на гепатити В та С, ВІЛ, сифіліс, загальноклінічні дослідження та коагулограму).
Операція видалення пахової грижі проходить під загальною (ендотрахеальною) або регіональною (спінальною) анестезією.
- Зона операції обробляється антисептичними препаратами. Пацієнту вводять анестезію.
- Хірург робить розріз у пахвинній ділянці та виділяє грижовий мішок.
- Лікар повертає фрагменти органів, що випали, у правильне анатомічне положення і зміцнює синтетичною сіткою для пахової грижі.
- Післяопераційна рана закривається шовним матеріалом.
Операція триває близько двох годин. Після видалення грижі в паху пацієнт перебуває у стаціонарі під наглядом лікарів протягом двох-трьох діб.
Реабілітація після висічення пахвинної грижі
Протягом перших двох-трьох діб після операції з видалення пахової грижі (на час перебування у стаціонарі) пацієнту показаний постільний режим — ходити не можна.
Реабілітація після видалення пахової грижі займає в середньому один місяць. дробовим (малими порціями, п’ять-шість разів на день) і щадним (без жирних і важких страв).
Побічні ефекти після операції пахової грижі можуть з’явитися через недотримання розпоряджень хірурга.
Коментарі до цієї новини: