Атака Венса на Європу затьмарила переговори щодо України на Мюнхенській конференції
Читати цю новину російською мовою
Віцепрезидент США Джей Ді Венс своєю різкою критикою європейських лідерів у Мюнхені відволік увагу від головної теми конференції — війни в Україні.
Його звинувачення у наступі на свободу слова та провальній міграційній політиці викликали гостру реакцію, зокрема з боку міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса. Як зазначає Reuters, цей конфлікт ще більше ускладнив пошук компромісів між США та Європою щодо України.
Українське питання на другому плані
Очікувалося, що переговори у Мюнхені будуть зосереджені на перспективах миру в Україні після недавньої розмови Дональда Трампа з Володимиром Путіним. Проте Венс у своїй промові майже не згадав про Росію чи Україну, натомість акцентував на тому, що справжньою загрозою для Європи є не Кремль чи Пекін, а внутрішні проблеми континенту.
Його виступ сприйняли у залі з «ошеломленим мовчанням», а реакція була здебільшого негативною. Пісторіус прямо заявив, що слова Венса є «неприйнятними» і підривають довіру між союзниками. Це ще більше посилило напругу між адміністрацією Трампа та європейськими партнерами, які тепер побоюються, що їх можуть усунути від можливих мирних переговорів щодо України.
Зустріч Зеленського та Ванса: що наразі відомо
Попри дипломатичну напругу, президент України Володимир Зеленський 14 лютого зустрівся з Венсом на полях конференції. Обидва політики заявили про спільне прагнення досягти миру.
«Ми готові якомога швидше рухатися до справедливого і гарантованого миру. Цінуємо рішучість президента Трампа, яка може допомогти зупинити війну», — зазначив Зеленський.
Ванс назвав переговори «хорошими» та додав, що діалог між США та Україною продовжиться в «наступні дні, тижні і місяці».
Що далі?
Суперечлива промова Венса та гостра реакція на неї у Європі ставлять під сумнів подальшу взаємодію між США та європейськими партнерами щодо України. Тепер ще складніше буде узгодити спільний підхід до переговорів із Росією, а розкол у трансатлантичному партнерстві може лише ускладнити пошук шляхів до завершення війни.
- 0
- 15.02.2025 14:25
Коментарі до цієї новини: