Які миротворці можуть з’явитися в Україні: на столі різні сценарії
Читати цю новину російською мовою
Після заяви прем’єр-міністра Великої Британії про можливість розміщення військ для гарантування безпеки України, аналогічні ініціативи почали звучати і від інших країн.
Зокрема, йдеться про Швецію та залучення неєвропейських миротворців.
Великобританія: готовність діяти
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що готовий відправити британських військових в Україну для забезпечення виконання майбутніх мирних угод. Він підкреслив, що це рішення ухвалюється з усвідомленням потенційної небезпеки для військовослужбовців Сполученого Королівства.
«Я не кажу це легковажно. Я дуже глибоко відчуваю відповідальність, пов’язану з потенційною загрозою для британських військових», – наголосив він.
Швеція: підтримка сталого миру
Міністр закордонних справ Швеції Марія Мальмер Стенергард не виключила, що країна може відправити миротворців до України, якщо у цьому виникне потреба.
«Коли справедливий і сталий мир буде встановлено, його потрібно підтримувати, і для цього наш уряд не виключає жодних варіантів», – зазначила вона.
США: миротворці з Бразилії та Китаю?
Водночас Сполучені Штати пропонують розглянути залучення неєвропейських країн до можливої миротворчої місії. За даними The Economist, Вашингтон розглядає участь Бразилії та Китаю, які напередодні зробили спільну заяву про готовність сприяти політичному врегулюванню.
Очікується, що миротворчі сили, якщо вони будуть розгорнуті, виконуватимуть функції буфера вздовж лінії припинення вогню. Проте головною перешкодою залишається позиція Росії, яка виступає проти присутності будь-яких іноземних військових в Україні.
Що далі?
Обговорення миротворчої місії триватиме в рамках міжнародних дипломатичних зустрічей, зокрема під час саміту європейських лідерів у Парижі. Ключовим питанням залишається те, чи погодиться Москва на будь-яку миротворчу ініціативу та чи зможуть союзники досягти єдиної позиції щодо формату такої місії.
- 10
- 17.02.2025 12:25
Коментарі до цієї новини: