ЄС розглядає позбавлення Угорщини права голосу через блокування підтримки України — The Guardian

Читати цю новину російською мовою
ЄС розглядає позбавлення Угорщини права голосу через блокування підтримки України — The Guardian
Країни Європейського Союзу дедалі серйозніше розглядають можливість застосування статті 7 Договору про ЄС, яка дозволяє позбавити Угорщину права голосу через її систематичне перешкоджання підтримці України.

Про це повідомило The Guardian.

Угорщина під керівництвом прем’єр-міністра Віктора Орбана неодноразово блокувала санкції ЄС проти Росії, ветувала виділення €6 млрд на відшкодування країнам блоку за військову допомогу Києву та відмовилася підписувати дві заяви на підтримку України, що зазнала вторгнення.

Напруга в відносинах Угорщини з ЄС загострюється через внутрішню антиукраїнську кампанію. Угорський уряд розпочав референдум щодо членства України в ЄС, супроводжуючи його плакатами із зображеннями президента України Володимира Зеленського, президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн і лідера Європейської народної партії Манфреда Вебера. Орбан стверджує, що вступ України «знищить бюджет Угорщини», а уряд бездоказово звинувачує українців у «захопленні робочих місць» і «поширенні епідемій».

Колишній єврокомісар Угорщини Ласло Андор зазначив, що роздратування ЄС зростає через позицію Орбана щодо України, яку більшість країн вважають критично важливою. Голландська депутатка Європарламенту Тінеке Стрік повідомила, що 19 урядів готові просувати процедуру статті 7, але для її реалізації потрібна одностайність 26 країн-членів. Словаччина, очолювана популістом Робертом Фіцо, може ветувати рішення, як раніше це робила Польща.

Особливе занепокоєння викликає можливе вето Угорщини на продовження санкцій проти Росії, які необхідно поновити до 31 липня. Ці санкції, включно із замороженням €210 млрд активів російського центробанку, фінансують війну та відбудову України. Дипломати готують обхідні механізми, але визнають, що позиція Орбана залишається непередбачуваною. Старший дипломат припустив, що Угорщина може заблокувати санкції, якщо відчує підтримку США за президентства Дональда Трампа.

Тиск на Угорщину посилюється на тлі внутрішніх проблем. Європарламент ще у 2018 році запустив процедуру статті 7 через порушення Угорщиною верховенства права, але вона гальмувалася через нерішучість країн-членів. Останні дії Орбана, включно з нападками на незалежних журналістів і опозицію, яку він порівняв із «комахами», погіршують ситуацію. Тінеке Стрік підкреслила, що демократичні стандарти в Угорщині «стрімко погіршуються».

  • 0
  • 21.04.2025 10:41

Коментарі до цієї новини:

Останні новини

Головне

Погода