Іран звинуватив США у порушенні трьох пунктів рамкової угоди ще до початку переговорів

Читати цю новину російською мовою
Іран звинуватив США у порушенні трьох пунктів рамкової угоди ще до початку переговорів
Спікер іранського парламенту Мохаммад Багер Галібаф заявив, що Сполучені Штати порушили три ключові пункти з десяти запропонованих Іраном умов для завершення конфлікту ще до початку будь-яких переговорів.

Через це він назвав поточне перемир’я та переговори зі США «безглуздими».

Про це Галібаф написав у соцмережі X увечері 8 квітня.

За його словами, США порушили такі пункти:

  • продовжили удари по Лівану;
  • допустили проникнення американського безпілотника в іранський повітряний простір;
  • зберегли жорстку позицію щодо заборони збагачення урану Іраном.

Галібаф нагадав, що президент США Дональд Трамп раніше сам назвав іранську пропозицію з 10 пунктів «робочою основою» для майбутніх переговорів. Однак, за словами спікера, Вашингтон порушив цю основу ще до початку переговорного процесу.

Мохаммад Багер Галібаф є однією з ключових фігур в іранській владі та, за даними AP, бере активну участь у переговорах, які відбуваються за посередництва Пакистану.

Реакція США

Американський віцепрезидент Джей Ді Венс заявив, що Сполучені Штати «ніколи не обіцяли включити Ліван у режим перемир’я». Він зазначив, що іранська сторона могла помилково це припустити.

«Якщо Тегеран вирішить зірвати переговори через Ліван — це їхній вибір. І це було б нерозумно», — сказав Венс.

Контекст

Заява Галібафа прозвучала на тлі оголошеного двотижневого перемир’я між США та Іраном, яке мало дати сторонам час на остаточне узгодження мирної угоди. Переговори ведуться за посередництва Пакистану.

  • 89
  • 09.04.2026 06:12

Коментарі до цієї новини:

Останні новини

Головне

Погода