Після поразки Орбана Трамп став токсичним для європейських правих – Politico

Читати цю новину російською мовою
Після поразки Орбана Трамп став токсичним для європейських правих – Politico
Перемога опозиції на парламентських виборах в Угорщині та поразка Віктора Орбана стала тривожним сигналом для європейських ультраправих сил.

Близькість до Дональда Трампа, яка раніше вважалася перевагою, тепер сприймається як політична отрута, пише Politico.

Після поразки Орбана європейські праві політики, зокрема лідерка французького «Національного об’єднання» Marine Le Pen, почали активно дистанціюватися від американського президента та його адміністрації.

«Ми маємо тримати дистанцію»

На закритій зустрічі зі своїми депутатами Marine Le Pen прямо заявила:

«Ми маємо тримати дистанцію».

За словами джерел Politico, близьких до «Національного об’єднання», близькість до США в поточному контексті (війна в Ірані, енергетична криза, атаки Трампа на Папу Льва XIV) погано сприймається виборцями. Ле Пен, яка й так була обережною після штурму Капітолію у 2021 році, тепер ще сильніше підкреслює незалежність своєї партії.

Подібні настрої панують і в німецькій AfD. Депутат Торбен Брага зазначив, що в передвиборчий період близькість до Трампа «не є особливо перспективною стратегією». Інший депутат AfD Маттіас Моосдорф написав у соцмережах, що «показова дружба» Будапешта з адміністрацією Трампа «повисла каменем на шиї» Орбана.

Чому Трамп став токсичним

Politico пояснює, що поразка Орбана пов’язана не лише з внутрішніми проблемами (корупція, економіка), але й з асоціацією з Трампом. Візит віцепрезидента Джей Ді Венса до Будапешта та публічна підтримка Орбана зіграли негативну роль. Європейські виборці пов’язують Трампа з війною в Ірані, зростанням цін на енергоносії та загальною нестабільністю.

Навіть італійська прем’єрка Джорджія Мелоні, яка раніше підтримувала Трампа, була змушена публічно дистанціюватися після його нападів на Папу Льва XIV — через сильний вплив Католицької церкви в Італії.

Стратегічний розворот

Європейські ультраправі не відмовляються від своєї антимігрантської та антибрюссельської риторики, але намагаються відокремити її від американського бренду MAGA. Ле Pen та її соратники вважають, що перемога у Франції 2027 року може стати новим «локомотивом» для правих сил Європи, але для цього потрібно уникати токсичних асоціацій.

  • 109
  • 17.04.2026 09:48

Коментарі до цієї новини:

Останні новини

Головне

Погода