Росія використовує триденне перемир’я для перегрупування військ, — ISW
Читати цю новину російською мовоюРосійські війська продовжували обмежені наступальні дії навіть під час триденного перемир’я (9–11 травня), одночасно використовуючи паузу для ротацій, перегрупування та підготовки до подальших наступів.
Про це йдеться у щоденному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW) від 11 травня 2026 року.
Український Генштаб повідомив, що після набуття чинності режиму тиші 9 травня зафіксував 51 бойове зіткнення. Російська сторона, у свою чергу, звинуватила Україну у 8 970 порушеннях перемир’я.
Аналітики ISW відзначають, що хоча загальна інтенсивність бойових дій знизилася, особливо на півночі України, повного припинення вогню не відбулося. Російські війська активно проводили ротації, підтягували резерви та укріплювали позиції, зокрема на Покровському, Куп’янському, Лиманському та Слов’янському напрямках.
Найактивніший напрямок
Особливу увагу ISW звертає на Покровський напрямок, де російські сили продовжували штурмові дії. Зафіксовано перекидання підрозділів 90-ї танкової дивізії (41-ша загальновійськова армія), які раніше діяли на інших ділянках фронту.
Висновки ISW
Аналітики підкреслюють, що перемир’я без чітко визначених умов, механізмів контролю та відведення військ від лінії зіткнення малоефективне. Росія традиційно використовує такі паузи для відновлення боєздатності та підготовки до нових наступальних операцій.
Факти:
- Під час триденного перемир’я зафіксовано десятки бойових зіткнень.
- Росія активно проводила ротації та перегрупування військ.
- Найінтенсивніші дії — на Покровському напрямку.
Оцінки ISW:
- Перемир’я без механізмів контролю не здатне забезпечити реальне припинення вогню.
- Росія використовує паузу для підготовки до подальших наступів.
- 111
- 10.05.2026 10:12
Останні новини
Головне
Киев |


Коментарі до цієї новини: