Кремль знов відкинув гарантії безпеки для України та участь Європи в переговорах

Читати цю новину російською мовою
Кремль знов відкинув гарантії безпеки для України та участь Європи в переговорах
Кремль продовжує наполягати на максималістських умовах завершення війни та відкидає будь-які безпекові гарантії для України, а також участь європейських країн у мирних переговорах.

За даними американського Інституту вивчення війни (ISW), 14 липня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що невизначені «європейці» нібито намагаються підірвати «існуючі домовленості» між Росією та США.

Лавров повторив максималістські вимоги президента Володимира Путіна, висунуті ще у червні 2024 року. Зокрема, він наголосив, що Росія погодиться на припинення вогню та переговори лише після повного виведення українських військ з територій Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей і відмови України від вступу до НАТО.

«Росія не погодиться на жодні гарантії безпеки для України без участі Росії», — заявив речник Кремля Дмитро Пєсков 14 липня. Він також підтвердив позицію Москви проти залучення європейців до переговорного процесу.

Лавров посилався на нібито «домовленості», досягнуті під час саміту в Алясці у серпні 2025 року між Путіним та тодішнім президентом США Дональдом Трампом. Водночас він визнав, що жодних документів не було підписано. Державний секретар США Марко Рубіо 25 червня офіційно підтвердив: під час Аляскинського саміту жодної угоди щодо припинення війни не було досягнуто.

Кремль традиційно намагається звести переговори виключно до двостороннього формату «США — Росія», відкидаючи пропозиції щодо європейських миротворців чи будь-яких гарантій безпеки для України, які не передбачають повної капітуляції Києва.

  • 1
  • 15.07.2026 09:46

Коментарі до цієї новини:

Останні новини

Головне

Погода