Кремль будує пускові для далекобійних дронів біля кордонів НАТО – The Telegraph
Читати цю новину російською мовоюРосія створила щонайменше десять секретних баз, з яких може запускати далекобійні ударні дрони по території країн НАТО.
Про це йдеться в розслідуванні The Telegraph, яке спирається на супутникові знімки та витоки документів.
На цих об’єктах уже з’явилися нові пускові напрямні для найсучасніших російських баражуючих боєприпасів. Частина баз уже використовується для масованих атак по Україні. Водночас їхнє розташування створює довгострокову загрозу для союзників по Альянсу — зокрема, ставить під удар Варшаву.
Що виявило розслідування
Аналітики The Telegraph ідентифікували щонайменше 59 нових пускових рейок уздовж кордону Росії з Білоруссю та Україною. Частина об’єктів переобладнана з військових баз і цивільних аеропортів, інші збудовані просто в полі.
Приблизно 20 рейок мають збільшену довжину. Це вказує на те, що з них можна запускати новітні далекобійні дрони. За оцінками компанії DroneSec, на одній із баз можна одночасно зберігати понад тисячу апаратів. На кількох об’єктах триває будівництво додаткових пускових установок.
Сім із десяти виявлених баз уже використовувалися під час нещодавніх ударів по Києву.
Нові дрони і зона ураження
Росія активно модернізує дрони типу «Шахед». Нові реактивні версії — «Герань-4» і «Герань-5» — здатні долати майже тисячу кілометрів і нести бойову частину вагою близько 90 кг. Вони розвивають швидкість, яка ускладнює роботу систем ППО.
Запуск таких апаратів із виявлених баз ставить столицю Польщі в зону досяжності. Теоретично старіші й повільніші модифікації, за заявами Кремля, можуть долетіти навіть до Великої Британії, хоча ймовірність успішного прориву британської ППО оцінюють як низьку.
Українська розвідка також попереджала, що Росія експериментує з озброєнням «Гераней» ракетами «повітря-повітря» для атак на літаки, які захищають небо над Києвом.
Реакція НАТО і попередження
Європейські та американські розвідники вважають, що Москва розглядає можливість збройної провокації на польській території, ударів по критичній інфраструктурі або операцій під чужим прапором із подальшим звинуваченням України.
Офіційний представник НАТО заявив The Telegraph:
«Альянс готовий захищати кожен дюйм території союзників і продовжує посилювати готовність стримувати та відбивати будь-які загрози, включно з дронами».
Він додав, що дрони фундаментально змінили характер сучасної війни і стали вирішальним фактором на полі бою. НАТО швидко нарощує можливості з виробництва, застосування та нейтралізації безпілотників.
Висновок аналітиків
Засновник DroneSec Майк Моннік зазначив, що Росія суттєво розширила свою дронову мережу, щоб одночасно атакувати Україну і тримати країни НАТО під загрозою удару.
Бази забезпечують підприємства, зокрема особлива економічна зона «Алабуга», яка виробляє близько шести тисяч дронів на рік.
Розслідування The Telegraph фіксує швидке нарощування російських можливостей і ставить питання про те, наскільки далеко Кремль готовий йти у створенні загрози для країн Альянсу.
- 0
- 17.08.2026 07:48
Останні новини
Головне
Киев |


Коментарі до цієї новини: