Кремль вагається з перемир’ям в Україні: Путін чекає пропозиції від США
Читать новость на украинском языке
Кремль утримався від негайної згоди на 30-денне перемир’я в Україні, запропоноване США, заявивши, що президент Володимир Путін спочатку має отримати деталі від американської сторони, перш ніж ухвалити рішення.
Про це повідомило джерело, близьке до російського керівництва. Тим часом у Москві зростає скептицизм: російські війська активно просуваються в Курській області, відвойовуючи території після торішнього наступу України, що послаблює інтерес до паузи в бойових діях.
«Росія наступає на полі бою… Будь-які угоди мають бути на наших умовах, а не нав’язані Вашингтоном. Перемога буде за нами,» — написав у Telegram високопосадовий сенатор Костянтин Косачов. Депутат Держдуми Михайло Шеремет додав у коментарі росЗМІ, що Москва не прагне затягувати війну, але «не дозволить себе обдурити». Інші інсайдери натякають, що Росія вимагатиме твердих гарантій перед будь-якою згодою, хоча їхній зміст не уточнюють.
Промовистий сигнал надійшов від Федора Лук’янова, очільника ради, що консультує Кремль. У своїй колонці 12 березня він зазначив, що тимчасове перемир’я «суперечить» офіційній позиції Росії: ніяких пауз, доки не буде розроблено основу для тривалого миру. «Ми воюємо, поки не буде всеосяжного врегулювання,» — підсумував він. Цю думку поділяє Путін, який неодноразово відкидав короткострокові перерви. Ще на початку року він заявив Раді безпеки РФ: «Нам потрібен не перепочинок для переозброєння, а довгостроковий мир».
Серед максималістських умов Путіна для завершення вторгнення — відмова України від членства в НАТО, часткова демілітаризація та передача повного контролю над чотирма областями, анексованими Росією у 2022 році. Міністр закордонних справ Сергій Лавров цього тижня в інтерв’ю американським блогерам посилив позицію, заявивши, що Москва «за жодних умов» не прийме західних миротворців як гарантів безпеки в Україні.
Проте категорична відмова від перемир’я може ускладнити стосунки Путіна з президентом США Дональдом Трампом, який підтримує теплий діалог із Кремлем і змінив політику Вашингтона на противагу жорсткій лінії Європи. Росія опинилася перед вибором: ризикнути відносинами з Трампом чи поступитися своїм наступом заради переговорів. Поки Кремль зберігає мовчання, чекаючи на офіційний контакт із США, запланований на 12 березня.
- 37
- 12.03.2025 16:28
Коментарі до цієї новини: