Кремль використовує переговори з США для відволікання від війни в Україні

Читать новость на украинском языке
Кремль використовує переговори з США для відволікання від війни в Україні
Росія намагається відвернути увагу Сполучених Штатів від війни в Україні, акцентуючи на двосторонніх питаннях, таких як економічна співпраця та відновлення дипломатичних контактів, під час переговорів із американськими посадовцями.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), який аналізує нещодавню зустріч держсекретаря США Марко Рубіо з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим 10 червня в Малайзії.

За даними ISW, Кремль використовує дипломатичні контакти з США, щоб послабити тиск щодо війни в Україні, пропонуючи обговорення питань, не пов’язаних із конфліктом, таких як відновлення авіасполучення, економічна та гуманітарна співпраця, а також функціонування дипломатичних місій. МЗС Росії у своєму комюніке після зустрічі Рубіо та Лаврова підкреслило «взаємне бажання» розвивати двосторонні відносини, заявивши, що діалог між країнами триватиме щодо «зростаючого спектру питань взаємного інтересу».

Відсутність прогресу в переговорах

Рубіо висловив розчарування після зустрічі, зазначивши, що Росія не демонструє достатньої «гнучкості» для припинення війни в Україні. Він наголосив, що США потребують чіткої «дорожньої карти» для завершення конфлікту, і згадав «новий або інший підхід», запропонований Росією, хоча не розкрив деталей. Водночас, за оцінкою ISW, публічні заяви Кремля, зокрема речниці МЗС Марії Захарової та речника президента Дмитра Пєскова, свідчать про незмінність російських вимог: зміна режиму в Україні та її «демілітаризація», що фактично означає капітуляцію Києва.

Пєсков 10 липня заявив, що Росія віддає перевагу «мирним і дипломатичним засобам» для досягнення своїх цілей, але підкреслив, що «реалії на місцях» змінюються щодня, натякаючи на нібито вигідну позицію Росії на фронті. ISW зазначає, що такі заяви є спробою Кремля нав’язати Україні свої умови, посилаючись на військові успіхи.

Стратегія Кремля

ISW оцінює, що Росія використовує дипломатичні переговори для відволікання уваги від війни в Україні, пропонуючи США економічні стимули та перспективи співпраці в інших сферах, таких як контроль над озброєннями чи посередництво в ірано-ізраїльському конфлікті. Раніше Кремль намагався використати ядерні переговори з Іраном, щоб представити Путіна як ефективного посередника для Трампа, сподіваючись отримати поступки щодо України.

Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков 10 липня стверджував, що у розвитку американо-російських відносин «немає уповільнення прогресу». Однак ISW підкреслює, що справжньою метою Кремля є послаблення дипломатичних зусиль США щодо припинення війни в Україні в обмін на двосторонні вигоди.

Контекст і реакція

Ці дії Росії збігаються з активізацією підтримки України з боку США та їхніх союзників. Президент США Дональд Трамп нещодавно оголосив про угоду з НАТО, за якою Альянс повністю фінансуватиме постачання американської зброї Україні, включно з системами Patriot. Водночас спецпредставник США Кіт Келлог закликав до створення «Плану Маршалла» для відбудови України, а президент України Володимир Зеленський під час конференції URC-2025 у Римі наголосив на необхідності повернення викрадених Росією дітей.

Експерти ISW вважають, що Росія не зацікавлена в добросовісних переговорах, а її пропозиції спрямовані на затягування часу та посилення тиску на Україну. Водночас розчарування адміністрації Трампа, висловлене Рубіо, може призвести до посилення санкцій, зокрема через законопроєкт сенатора Ліндсі Грема про 500% мита на імпорт російських енергоносіїв.

  • 1
  • 11.07.2025 11:27

Коментарі до цієї новини:

Последние новости

Главное

Погода