Главная » Украина » Политика
Просмотров 84   КомментариевКомментарии

Законопроект Геруса заганяє Україну в російську енергетичну кабалу, – Бондар

Законопроект Геруса №2236-2 повертає енергетику до ручного управління, яке множить корупцію в інтересах його господаря, – нардеп.

Законопроект Геруса знищує ринок електроенергії та повертає енергетику до ручного управляння, що призведе до зриву євроінтеграції України і посилення енергозалежностівід Росії.

Про це написав народний депутат України, член комітету Верховної Ради з питань енергетики Михайло Бондар на своїй сторінці в Facebook, коментуючи схвалення комітетом законопроекту Андрія Геруса «Про внесення зміни до Закону України «Про ринок електричної енергії» (№2236-2).

«Сьогодні Герус вдався до нового брудного кроку – вдарив по новому ринку електроенергії, що Україна впроваджувала за підтримки Євросоюзу. Його законопроект №2236-2 повертає енергетику до ручного управління, яке множить корупцію в інтересах його господаря. Попри наявність альтернативних проектів та присутність великої кількості експертів, Герус нікому висловитися не дав. Все відбувалось як за часів КПСС, тільки керівна партія змінилася. «Слуги», яких більшість в комітеті, мовчки проголосували за цю аферу», – написав депутат.

Бондар нагадав, що раніше голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКГ Андрій Герус пролобіював поправку в закон, яка дозволила імпорт електроенергії з Росії і зробив він це в інтересах бізнесмена Ігоря Коломойського.

«Зробив він це для олігарха Коломойського – саме його фірми почали з 1 жовтня імпортувати російську електроенергію в Україні. Поправка Геруса дозволила Коломойському вести справжню торгівлю на крові!», – наголосив Бондар.

Він зазначив, що Україна не імпортувала російську електроенергію з 2015 року, оскільки планувала об’єднати свою енергосистему з загальноєвропейською, проте нині ці плани не будуть реалізовані. «Тепер, ці плани перекреслені і нас знову заганяють в російську енергетичну кабалу!», – написав депутат.

Нагадаємо, 18 вересня Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії», в який глава енергетичного комітету парламенту Андрій Герус пролобіював правку – дозволити закуповувати українським споживачами імпортну електроенергію за двосторонніми договорами. За словами Геруса, імпорт повинен був здійснюватися з Білорусі.

1 жовтня була здійснена перша поставка електроенергії з Росії в режимі імпорту. Поставка проведена рівним графіком потужністю 100 МВТ. За даними джерела на ринку, імпорт здійснений компанією «Юнайтед Енерджі», яку пов’язують з Ігорем Коломойським.

Більшість енергроекспертів розцінили початок імпорту електроенергії з РФ як загрозу енергонезалежності України та переконані, що Росія використовуватиме його для політичного тиску на Київ.

Источник:
Тэги: Россия, энергетика, законопроекты, герус

Новости по теме

Герус отримав гроші за відкриття імпорту електроенергії з Росії – колишня «слуга народу»

Глава енергетичного комітету ВР Андрей Герус отримує гроші за лобіювання поправки, яка дозволила імпорт електроенергії з Росії, тому його не заборонили в законопроєкті 2233.

Трохимец: Председатель энергетического комитета ВР Андрей Герус – манипулятор и лоббист

Председатель энергетического комитета ВР Андрей Герус является манипулятором, который пролоббировал решение о возобновлении импорта электроэнергии из РФ. Об этом заявил президент Ассоциации энергетики Украины Александр Трохимец.

Россия заявляет о готовности воспользоваться поправкой Геруса и начать поставки электроэнергии в Украину со стороны оккупированного Крыма

Как передает информагентство ИНТЕРФАКС, Россия готова начать поставки электроэнергии из оккупированного и ранее энергодефицитного Крыма на материковую часть Украины, – заявил журналистам замминистра энергетики РФ Андрей Черезов.

blog comments powered by Disqus
Новости | Слоты
Новости | Слоты