СБУ затримала китайських шпигунів, які намагалися викрасти технології ракет «Нептун»

Читати цю новину російською мовою
СБУ затримала китайських шпигунів, які намагалися викрасти технології ракет «Нептун»
Контррозвідка Служби безпеки України (СБУ) затримала у Києві двох громадян Китайської Народної Республіки, які намагалися незаконно отримати та вивезти до Китаю секретну технічну документацію щодо українського ракетного комплексу РК-360МЦ «Нептун».

Про це повідомила пресслужба СБУ.

Ракетний комплекс «Нептун» є унікальним озброєнням Сил оборони України, призначеним для ураження бойових і десантних кораблів. Саме цією зброєю у 2022 році було знищено флагман Чорноморського флоту РФ — ракетний крейсер «Москва».

Деталі операції

За даними слідства, одним із затриманих є 24-річний громадянин КНР, колишній студент київського технічного вишу, якого у 2023 році відрахували за академічну неуспішність. Він залишився в Україні та займався шпигунською діяльністю. Другим фігурантом є його батько, який постійно проживав у Китаї, але періодично приїжджав до України для координації агентурної роботи сина.

СБУ встановила, що молодший шпигун намагався отримати технічну документацію з виробництва «Нептунів» через вербування українського громадянина, причетного до розробки новітніх озброєнь. Контррозвідка викрила зловмисника на початковому етапі його діяльності та затримала його «на гарячому» під час передачі секретних документів. Згодом було затримано й батька, який планував передати отримані дані спецслужбам КНР.

Докази та звинувачення

Під час обшуків у обох затриманих вилучено мобільні телефони, які містили докази їхнього листування, де вони координували шпигунську діяльність. На підставі зібраних матеріалів слідчі СБУ повідомили фігурантам про підозру за ч. 1 ст. 114 Кримінального кодексу України (шпигунство). Зловмисникам загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Контекст і значення

Цей інцидент є ще одним свідченням спроб іноземних держав, зокрема Китаю, отримати доступ до українських військових технологій на тлі триваючої війни з Росією. Раніше Україна запровадила санкції проти п’яти китайських компаній, чиї компоненти були виявлені в російських дронах «Шахед», що використовувалися для атак на Київ. Попри офіційні заяви Пекіна про нейтралітет у війні, дедалі частіше з’являються докази співпраці китайських компаній із Росією в обхід західних санкцій.

Затримання китайських шпигунів підкреслює важливість захисту українських військових розробок, таких як «Нептун», який довів свою ефективність у боротьбі з російською агресією. СБУ продовжує комплексні заходи для запобігання подібним загрозам, які проводяться за процесуального керівництва Київської міської прокуратури.

  • 1
  • 09.07.2025 13:10

Коментарі до цієї новини:

Останні новини

Головне

Погода